Az üzleti életben igen népszerű Nokia Communicator sorozathoz tartozó készülékek jutottak az eszembe, mikor az LG Magyarország budapesti sajtóeseményén bemutatta az LG V50-es csúcskategóriás készüléket. Az 5G képes telefon alapból egy olyan tokkal kerül forgalomba, ami mellé egy második képernyőt lehet bepattintani – ezen a második képernyőn jelenhet meg például a rövidebb emailek írását megkönnyítő billentyűzet, persze nem fizikai, hanem virtuális valóságában.
A telefont ára tekintetében az üzleti felhasználóknak szánják, és a második képernyő valóban segíti az üzletemberek életét. Egyszerre több alkalmazás futtatható a készüléken, például egyik képernyőn a banki utalást intézzük, a másikról leolvassuk az utaláshoz szükséges e-mailben érkezett adatokat.

A sajtóbemutató alatt az Ericsson és a Magyar Telekom segítségével egy élő 5G-s tesztkörnyezetet is felállítottak, ahol például meg lehetett mérni a gigabites internetet sebességét. Azonban a további funkciókat megismerve, egyértelmű, hogy a lakossági felhasználókat célozták meg a készülékkel: öt kamerával felszerelt, mely a szelfikészítés változatos módjait támogatja, játékkonzolként is használható (speciálisan a készülékre gyártott játékoknál), a videós tartalomfogyasztás közben pedig csetelhetünk.
A hazai mobilszolgáltatóknál már elérhető az LG V50-es, melyből a tervek szerint év végéig 10 ezer darabot értékesítenek. Piró Péter, az LG Mobil értékesítési vezetője szerint év végéig 4-5 százalékos piaci részesedést is elérhet az LG a hazai mobilpiacon. A készülék a Telenornál a legolcsóbb, 246 ezer forint, de ehhez egy havi 19 ezer forintos előfizetést kell bevállalnunk. A Vodafone és Telekom üzleteiben közel 400 ezer forintért vásárolható meg az 5G-s telefon.